16 серпня на фестивалі Bouquet Kyiv Stage частиною комплексного проєкту «Культура vs війна» стане панельна дискусія «Культурний геноцид: від злочину до покарання».
Це буде зустріч з діячами культури та представниками органів влади, які опікуються проблемами ідентифікації російський злочинів проти української культури та захистом культурної спадщини України, з тими, хто сьогодні розвиває та боронить українську культуру в надскладних умовах сучасних викликів та загроз.
Ми поговоримо про здійснення росіянами культурного геноциду на території України від фактів вбивства та катування українських митців до сучасних методик документування воєнних злочинів щодо об'єктів культурної спадщини, про крадіжки унікальних артефактів з українських музеїв та впровадження російської освіти на окупованих територіях України тощо.
Ця тема під час війни набуває особливого значення, адже ця війна – це війна цінностей та цивілізаційного вибору нашого народу. Проте, для росії культура є частиною воєнної стратегії захоплення України, а культурний геноцид став інструментом, який використовується для спроб стирання української культурної ідентичності та знищення української нації. росія повинна понести відповідальність за злочини проти українсько культури.
Вже багато що зроблено, і Україна не планує зупинятися на досягнутому. У червні 2024 року Комітет з питань культури Парламентської асамблеї Ради Європи у Копенгагені одноголосно підтримав резолюцію “Протидія нищення культурної ідентичності під час війни та миру” авторства народної депутатки України Євгенії Кравчук. Україна вимагає компенсації за знищений культурний спадок і звертається з цією вимогою до Міжнародного кримінального суду.
16 серпня о 15.00 під Ясенем
Модерує Рена Марутян, професор КНУ імені Тараса Шевченка
Учасники: Євгенія Кравчук – народна депутатка України 9-го скликання, заступниця голови комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики;
Віталій Титич – адвокат, співзасновник ГО «Товариство Рафаеля Лемкіна»;
Ольга Балашова – мистецтвознавиця, співзасновниця ГО "Музей сучасного мистецтва";
Тарас Компаніченко – кобзар, військовослужбовець.
Представники Міністерства закордонних справ України, ГУР МО України, Офісу Генерального прокурора України.
Організатори - Товариство Рафаеля Лемкіна та Асоціація «Дивись українське!»
ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ДОМ МАЙСТЕР КЛАС»
Місцезнаходження юридичної особи: 01030, м. Київ, ВУЛИЦЯ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО, будинок 6Ідентифікаційний код юридичної особи: 40409624Неприбуткова організація згідно Рішення ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві № 1726594600633 від 31.03.2017Не платник ПДВБанківська установа Компанії: КИЇВСЬКЕ ГРУ АТ КБ "ПРИВАТБАНК"Рахунок отримувача у форматі IBAN: UA203052990000026007030112674Код Банку (МФО): 321842
© 2023 Дом Майстер Клас