20 СЕРПНЯ | 19.30САД

КАМЕРАТА 30! ПРИСВЯТА ВАЛЕРІЮ МАТЮХІНУ 

Національний ансамбль солістів «Київська камерата» за участі Мар'яни Головко.

Illustration

20 серпня о 19:30 біля Софії Київської відбудеться концерт легендарного музичного колективу – Національного ансамблю солістів «Київська камерата». В рамках українського фестивалю високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage, оркестр «Київська камерата» задасть фінальний акорд фестивального марафону. Під батутою відомого диригента Володимира Сіренка, звучатиме музика українських композиторів: Олега Ківи, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Володимира Зубицького, Ганни Гаврилець Олександра Козаренка та Золтана Алмаші.
В переддень концерту колектив святкуватиме 30-ліття з дня отримання статусу “державного”, втім народження колективу датується роками раніше. У 1977 році диригент Валерій Матюхін створив Ансамбль камерної музики як антрепризу Спілки композиторів України. Вже з часу відновленої Незалежності, у 1993 році колектив набув автономності і функціонує як незалежний колектив. У 2000 році оркестру надали статус “національного”.
Протягом трьох десятиліть “Київська камерата” займає не просто провідне місце на мапі української культури, а є першим виконавцем сотень творів сучасних композиторів. Впродовж 30-ти років оркестр працював під керівництвом відомого диригента, Народного артиста України Валерія Матюхіна.
Валерій Матюхін пішов у засвіти весною у 2023 році. Це стало великою втратою не лише для колективу, а й для всієї музичної спільноти в країні. Оркестр й надалі продовжує справу свого багатолітнього керівника та наставника.Концерт-закриття Bouquet Kyiv Stage біля стін тисячолітньої Софії, присвячений пам’яті Валерія Матюхіна в подяку за спільний творчий шлях.
У програмі концерті звучатимуть твори близьких друзів Валерія Матюхіна, з якими його пов'язувала багаторічна особиста та творча дружба. Композиторів, які написали для його колективу чимало камерних творів – Олега Ківи, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова, Володимира Зубицького…
У виконанні Мар’яни Головко у концерті прозвучить третя частина «Той сад» з геніальної, емоційно-щемливої камерної кантати №3 на вірші Павла Тичини композитора Олега Ківи. А також за контрастом яскраві, соковиті, колоритні обробки народних пісень Ганни Гаврилець: "Засвічу свічу", “Гой, питалася княжа корона", "Ой, до бору стежечка".
Звучатиме також напружено-драматична Третя камерна симфонія для флейти та струнних Євгена Станковича. Саме ця камерна симфонія по праву вважається шедевром української сучасної класики. У 1985 році твір був визнаний Міжнародною трибуною композиторів при ЮНЕСКО одним із десяти найкращих симфоній за 1985 рік.
Запальний, віртуозно блискучий Концерт для скрипки з оркестром маестро Володимира Зубицького, який цього року відзначає свій 70-річний ювілей, прозвучить у виконанні віртуозної скрипальки, народної артистки України Богдани Півненко. Влітку 2023 року, багаторічна солістка колективу Богдана Півненко очолила «Київську камерату».
І останній блок концерту запрезентує колоритний "Concerto-Rutheno"композитора Олександра Козаренка, який пішов у засвіти раптово, у 2023 році. А також “Пори року” композитора та соліста ансамблю Золтана Алмаші. Відтінить все це багатобарвне емоційно-жанрове різноманіття “Тиха музика” Валентина Сильвестрова, надзвичайно знакова музика для репертуару колективу.Солісти концерту: Мар’яна Головко, Богдана Півненко, Дмитро Таванець та Дмитро Кузьмін.
Програма
Євген Станкович Камерна симфонія N3 для флейти і струннихОлег Кива “Той сад” з камерної симфонії №3 Ганна Гаврилець Обробки українських пісень "Засвічу свічу", "Гой питалася княжа корона", "Ой до бору стежечка"Золтан Алмаші Пори року для скрипки з оркестром Валентин Сильвестров Тиха музика для струннихОлександр Козаренко Concerto-Rutheno для фортепіано з оркестром Володимир Зубицький Концерт N1 для скрипки з оркестром, 3-4 частини
Національний ансамбль солістів «Київська камерата» взяв участь у минулорічному фсестивалі Bouquet Kyiv Stage. Разом із Богданою Півненко, яка вже багато років є серцем ансамблю та віднедавна в.о. Генерального директора-художнього керівника “Київської камерати”, колектив активно пропагує новітню українську музику у світі. 
***Національний ансамбль солістів «Київська камерата» є активним виконавцем камерної музики різних стилів та напрямів від музики раннього бароко до авангардних досягнень сучасних композиторів. Колектив провадить активну гастрольну діяльність, успішно виступаючи з цікавими концертними програмами на Україні, а також далеко за її межами, а саме в Нідерландах, США, Італії, КНР, Австрії, Німеччині, Франції, Вірменії, Хорватії, Грузії та ін.В Україні цей колектив відомий як невтомний пропагандист, перший виконавець та неперевершений інтерпретатор творів українських сучасних композиторів - В.Сильвестрова, Є.Станковича, І.Карабиця, М. Скорика, О. Ківи, Л.Колодуба, В.Зубицького, В. Губаренка, Ю. Іщенка, Л. Грабовського та багатьох інших, завдяки творчості яких Україну сьогодні як надалі більше починають пізнавати в світі. 
ВХІД НА ПОДІЮ ВІЛЬНИЙЗа наявності вхідного квитка на територію музейного комплексу Софія Київська (300 грн — повний, 150 грн — пільговий)

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ДОМ МАЙСТЕР КЛАС»
Місцезнаходження юридичної особи: 01030, м. Київ, ВУЛИЦЯ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО, будинок 6Ідентифікаційний код юридичної особи: 40409624Неприбуткова організація згідно Рішення ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві № 1726594600633 від 31.03.2017Не платник ПДВБанківська установа Компанії: КИЇВСЬКЕ ГРУ АТ КБ "ПРИВАТБАНК"Рахунок отримувача у форматі IBAN: UA203052990000026007030112674Код Банку (МФО): 321842

© 2023 Дом Майстер Клас