Фестиваль Bouquet Kyiv Stage 2023 розпочнеться особливою музичною програмою «Agnus Dei» у виконанні знаної скрипальки Мирослави Которович та зіркового сопрано Сусанни Чахоян в супроводі камерного ансамблю «АРТЕХАТТА» за участі солістів «Київської камерати». Диригент - Оксана Мадараш. Одні з найулюбленіших виконавців нашої публіки представлять музику українських композиторів.
ПрограмаГ. Гаврилець ХоралІ. Кириліна МолитваМ. Скорик Елегія (перекладення для скрипки і струнних М. Ковальова)Є. Станкович Гірська легенда (редакція для скрипки М. Которович)В. Бібік Сім мініатюр для струнних ор.20 ( 1,2,5,7)Б. Лятошинський Мелодія (перекладення для голосу і струнних М. Ковальова)З. Алмаші РефарефаО. Родін Agnus Dei, Postludium
Передмова"Агнче Божий, що береш гріхи світу, помилуй нас!"Ганна Гаврилець "Хорал"Ірина Кириліна "Молитва"Золтан Алмаші "Рефарефа"Кожен із нас перебуває через війну у точці власної жертовності. Втрата рідних, друзів, своїх домівок, нічного спокою... Це щодення війни. Це щодення кожного з нас, вплетене в молитву, що благає про допомогу і сили. У цій точці жертовності ми приходимо до Софії Київської, як і століття раніше, коли наші пращури звертали свої погляди до Оранти, благаючи Її заступництва і допомоги. Приходимо сьогодні сюди, підносячи свою молитву через музику. Через голос українських композиторів, через тисячі відзвуків українського мелосу...
"Агнче Божий, що береш гріхи світу, помилуй нас!"Мирослав Скорик "Елегія"Євген Станкович "Гірська легенда"Валентин Бібік "Мініатюри"Борис Лятошинський "Мелодія"Війна, що торкнулася кожної нашої родини, попри всі наші особисті трагедії, все ж не здатна зламати Гідності людини. Так, кожна жертва на вівтарі цієї війни є також і свідченням сили духу, відданості українській землі, взаємопідтримці мільйонів співгромадян. Кожен особистий життєвий чин підносить до неба найчистішу молитву. Мелодія цієї молитви об'єднує наші покоління.
"Агнче Божий, що береш гріхи світу, даруй нам мир!"Олександр Родін "Agnus Dei"Справедливого миру прагне сьогодні кожен громадянин України. Перемоги, що огорне серця надією. Перемоги, що буде справжньою. Тож і сьогодні підносимо молитву про мир до Того, Хто "смертю смерть подолав" і обдарував нас миром.(Автор тексту Ірина Плехова )
Історія творчої співпраціТворча співпраця Камерного ансамблю АРТЕХАТТА під орудою Мирослави Которович і Сусанни Чахоян розпочалася 8 років тому чарівним проектом "Вокаліз в інструментальному мереживі" у колаборації з українським диригентом Йосипом Созанським.У 2020 році Мирослава та Сусанна брали участь у фестивалі Bouquet Kyiv Stage з програмою “Букет для маестро Которовича”, присвяченою пам'яті видатного українського скрипаля та диригента Богодара Которовича, батька Мирослави.До участі у новому проекті "Agnus Dei ", що буде виконаний в рамках цьогорічного фестивалю Bouquet Kyiv Stage, Мирослава Которович запросила знану українську диригентку Оксану Мадараш.Про проект
*У літургії назву Agnus Dei ( "Агнець Божий") носить молитва, яка читається під час Служби Божої перед самим причастям і завершується словами "Dona nobis pacem" ("Даруй нам мир")
Програма "Agnus Dei" складається з творів, які, на нашу думку, якнайкраще розкривають поетичне і духовне начало України мистецької. Це своєрідний концерт - молитва з надією почути відповіді.
"Agnus Dei" прямо сьогодні звучить із точки жертовності світу і це момент, коли постають питання "хто ми? що ми? які наші сенси і цінності ?", а переживання вимушеної дійсності сьогодення у війні стають шляхом розкриття сердць і людяності.Цією програмою ми прагнемо створити час і простір для внутрішніх роздумів.
Про солістів
***Сусанна Чахоян (сопрано) - заслужена артистка України. Солістка Національної опери України. Постійно виступає з сольними концертами та камерними програмами. Гастролювала в Італії, Франції, Голландії, Австрії.
***Мирослава Которович – заслужена артистка України, концертуюча скрипалька, педагог , член журі всеукраїнських і міжнародних конкурсів.Учениця свого батька, знаменитого Богодара Которовича і його багаторічна заступниця в камерному ансамблі "Київські солісти". Своєю "практичною європейською консерваторією" Мирослава вважає десятирічну концертну діяльність у складі камерного оркестру Гідона Кремера "Kremerata Baltica".У 2013 році, прагнучи поділитися власним виконавським досвідом, скрипалька об’єднала молодих талановитих музикантів у Творчу майстерню – камерний ансамбль АРТЕХАТТА.
***Оксана Мадараш - народна артистка України , її стиль диригування вирізняється новаторським і контекстуальним підходом до музики. Вона є засновницею, керівницею і головною диригенткою щорічного симфонічного концерту «Штраус в опереті», який проводився в Києві протягом останніх десяти років перед початком війни. Також Мадараш відома як продюсерка, менеджерка і головна диригентка освітнього циклу концертів класичної музики під назвою «Класика з Оксаною Мадараш» для молодих музикантів. Останнім часом вона зосередилася на виконанні творів українських композиторів.З останніх масштабних творчих досягнень -постановка балету «Аладдін» О. Родіна в Каунаському музичному театрі (Литва, 2022 рік) і концерт української музики із Литовським камерним оркестром та хором "Вільнюс".Оксана Мадараш диригувала на різноманітних міжнародних музичних фестивалях в Україні, Польщі, Угорщині, Австрії, Франції, включно з «Оперетою в замку» в Литві, де вона є постійним запрошеним диригентом.
***Ансамбль «АРТЕХАТТА» об'єднав яскравих, молодих, талановитих музикантів, натхнених кращими зразками європейських традицій камерного музикування.Кожна програма, над якою спільно працює вся творча майстерня Мирослави Которович, дарує слухачам можливість поринути у світ музики – добре знаної чи менш відомої, класики чи авангарду, однак незмінно – поданої крізь призму власного оригінального бачення.Дебют камерного ансамблю «АРТЕХАТТА» відбувся у вересні 2013 року на масштабному фестивалі сучасного мистецтва «ГОГОЛЬFEST». Мирославою Которович було ініційовано проведення фестивалів української культури в країнах Балтії, на Сицілії, також її ансамбль брав участь у культурних подіях державного рівню в Чехії. Ансамблем створено більше десяти авторських програм і зроблено низку записів до Державного фонду радіо. У жовтні 2022 на запрошення Бетховенського дому в Бонні, ансамбль «АРТЕХАТТА» здійснив запис своєї програми DIABELLI TODАY.
ВХІД НА ПОДІЮ ВІЛЬНИЙЗа наявності вхідного квитка на територію музейного комплексу Софія Київська (300 грн — повний, 150 грн — пільговий)
ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ДОМ МАЙСТЕР КЛАС»
Місцезнаходження юридичної особи: 01030, м. Київ, ВУЛИЦЯ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО, будинок 6Ідентифікаційний код юридичної особи: 40409624Неприбуткова організація згідно Рішення ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві № 1726594600633 від 31.03.2017Не платник ПДВБанківська установа Компанії: КИЇВСЬКЕ ГРУ АТ КБ "ПРИВАТБАНК"Рахунок отримувача у форматі IBAN: UA203052990000026007030112674Код Банку (МФО): 321842
© 2023 Дом Майстер Клас