БУДИНОК МИТРОПОЛИТА

Від початку заснування Софійського собору (у першій половині ХІ ст.) поруч із ним знаходилася митрополича резиденція - Будинок Митрополита, з найдавнішою вітчизняною бібліотекою і скрипторієм — майстернею, де перекладали й переписували книги «від грек на слов’янське письмо».
При соборі існував митрополичий будинок, де мешкали митрополити під час перебування в Києві. Тут проводилися урочисті заходи і, також, розміщувалися особисті покої Владики.
Кропітка робота науковців та майстрів з реставрації дозволила відтворити автентичність стилів різних століть, використати оригінальні технології при виготовленні деталей інтер’єру, зі знайдених уламків відтворити та зберегти дух епох. 

Illustration

Майстри намагалися скласти враження наче все в приміщенні недоторкане і чекає повернення митрополиту, який просто вийшов на хвилинку. Навіть лапоть, який було знайдено під підлогою і якому вже 150 років…
Це улюблене місце багатьох у Святій Софії. Бо насправді високе духовенство приймало у своєму домі всякий різний люд, як і належить богонатхненним особистостям. Бували тут і професура, і музиканти, і письменники, і прості люди. Бо Будинок Митрополита, як і сама Софія – і для заможних, і для нужденних. І для молитв, і для мистецтва. І саме тому Bouquet Kyiv Stage запрошує цього року на фотовиставку Костянтина та Влади Лбіерових саме сюди, у мансарду Митрополичого Дому.

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ДОМ МАЙСТЕР КЛАС»
Місцезнаходження юридичної особи: 01030, м. Київ, ВУЛИЦЯ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО, будинок 6Ідентифікаційний код юридичної особи: 40409624Неприбуткова організація згідно Рішення ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві № 1726594600633 від 31.03.2017Не платник ПДВБанківська установа Компанії: КИЇВСЬКЕ ГРУ АТ КБ "ПРИВАТБАНК"Рахунок отримувача у форматі IBAN: UA203052990000026007030112674Код Банку (МФО): 321842

© 2023 Дом Майстер Клас