СОФІЙСЬКИЙ СОБОР

Кожний народ має свою культову споруду, що зберігає в собі духовний зв’язок поколінь. Для українців це собор Софії Київської, на фронтоні якої викладено мозаїкою «Божа сила та Божа мудрість Софія». Премудрість Божа, прийшла на київські схили з Володимировим хрещенням і стала основою всієї київської цивілізації.
Це найстаріший собор у Києві, датований XI століттям. Щодо його заснування ведуться дослідження та суперечки.

Illustration

Довгий час вважалося, що засновником Софії був князь Ярослав Мудрий. Результати останніх досліджень науковців історико-культурного заповідника «Софія Київська» пов'язують заснування собору з іменем Володимира Великого. Ми звикли вважати, що і державність, і культура прийшли до нас з півночі: прийшов Новгородський князь Ярослав і побудував нам Софію.. Насправді ж вона стояла вже тут до нього. А це свідчить про те, що наша писемність, культура, державність досягли злету ще до Ярослава.
Структура собору, його грандіозні розміри являють собою середньовічну модель Всесвіту, а зовнішній вигляд відтворює Небесний Єрусалим.

На склепінні головного вівтаря – славетний мозаїчний образ Богоматері Оранти, руки якої здійняті в молитві. Віками її шанували як Нерушиму Стіну Києва. Вона є символом вічності міста. Існує повір’я, що Київ простоїть стільки, скільки проіснує ця частина храму.
Любителям цифр буде цікаво дізнатися масштабність споруди - 260 кв. метрів мозаїк , 3 тис. кв. метрів фресок, 6 метрова, складена з 2 мільйонів шматочків кольорової смальти Богоматір Оранта, 177 колірних відтінків мозаїк собору та майже 30 метровий заввишки сам собор, 104 кілограми срібла, витрачених на відновлення на царських врат…
Невідомими силами Софії Київській вдавалося встояти, попри віки лихоліть. Не дивлячись на пожежі, стихійні лиха, війни, іноземних загарбників, які неодноразово перетворювали на попіл столицю України, як і раніше, непорушним оберегом на берегах Дніпра стояла і стоїть Софія Київська.

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «ДОМ МАЙСТЕР КЛАС»
Місцезнаходження юридичної особи: 01030, м. Київ, ВУЛИЦЯ МИХАЙЛА КОЦЮБИНСЬКОГО, будинок 6Ідентифікаційний код юридичної особи: 40409624Неприбуткова організація згідно Рішення ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві № 1726594600633 від 31.03.2017Не платник ПДВБанківська установа Компанії: КИЇВСЬКЕ ГРУ АТ КБ "ПРИВАТБАНК"Рахунок отримувача у форматі IBAN: UA203052990000026007030112674Код Банку (МФО): 321842

© 2023 Дом Майстер Клас